Новини
До списку новин
  • Головна
  • Новини
  • Володимир Дорош переспівав старовинну українську пісню
19.11.2015
Володимир Дорош переспівав старовинну українську пісню

Нещодавно музикант Володимир Дорош приєднався до проекту «Фольк-music», присвяченого пошуку та відродженню українського музичного етносу, автентичних мелодій та народних пісень різних регіонів України. Під керівництвом незмінної ведучої проекту, народної артистки Оксани Пекун проект «Фольк-music» вже кілька років займається популяризацією автентичної української музики, надаючи старовинним народним пісням нове життя завдяки сучасному аранжуванню.

Сьогодні проект Фольк Мюзік - найактуальніший із музичних проектів в Україні, адже він відроджує вже майже забуті українські музичні традиціі, народні пісні, яких насправді існує тисячі, але ми про них не знаємо. Музикант Володимир Дорош приєднався до цього проекту і, як козак за походженням, починає саме з цієї української народної пісні – «Косив козак сіно».

«На превеликий жаль, сьогодні козацькі традиції втрачені назавжди, а козаки залишились тільки в книгах та легендах. Хоча я сам козацького роду, я стверджую, що це так, - вважає Володимир Дорош. - Але зараз у нас народжується нова культура, ми  повертаємось до автентичності, до української ментальності, до головних людських цінностей. В нашій скрутній ситуації зародилась самоідентифікація нації, люди чи не вперше відчули себе українцями та почали пишатись своїм народом та країною. Звичайно, це відбилось і на культурі, творчості: сьогодні в тренді все українське. За останній рік з’явилось чимало артистів, які співають душею, співають глибокі пісні, справжніх професіоналів та музикантів – і ці тенденції ще набудуть обертів, побачите».

Старовинну народну українську пісню «Косив козак сіно» музикант Володимир Дорош разом з Оксаною Пекун обрали для проекту не випадково. Цю перлину української музичної спадщини дбайливо зберіг народний фольклорно – етнографічний ансамбль «Червона Калина» (м. Ніжин).

Ніжинський край (Чернігівська область) – один з найсвоєрідніших і найколоритніших районів України, його своєрідні звичаї і обряди, мелодійна пісня, самобутнє народне мистецтво в різні часи привертали до себе увагу письменників, поетів, істориків, етнографів, фольклористів. Пісню «Косив козак сіно» Оксана Пекун вперше почула саме тут та одразу ж вирішила включити її до проекту «Фольк-music» і разом з Володимиром Дорошем надала їй нове життя. Володимир створив цю українську пісню по-новому, в сучасному аранжуванні.

Нагадаємо, в 2008 році на Першому Національному телеканалі України з’явилася незвичайна музична програма «Фольк-music» (автор і керівник проекту – Володимир Коваленко). Мета цього проекту – відродити українську народну пісню і разом з тим популяризувати автентичну музику насамперед серед молоді. У проекті беруть участь як професійні, так і аматорські колективи з різних куточків України.

Прес-служба Володимира Дороша